ÇÖZÜMLER

Simülasyon mühendisliği, geleceğin teknolojilerinin hayata geçirilebilmesi ve günümüz teknolojilerinin iyileştirilebilmesi için en temel araçlardan biri haline gelen ve her geçen gün önemi daha çok artan bir disiplindir. Simülasyon uygulamaları, geçmişte sadece karmaşık endüstriyel ürünlerin tasarım süreçlerinde kullanılırken günümüzde neredeyse her ürünün tasarım sürecinin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Fikir aşamasından üretim sürecine kadar neredeyse her aşamada kullanılmakta olan simülasyon yazılımları, ideal tasarımın belirlenmesinin yanı sıra, kullanılacak en uygun malzemelerin ve çalışma parametrelerinin belirlenmesi gibi konularda da sürece büyük katkılar sağlamaktadır.

TASARIM & OPTİMİZASYON

Fikir aşamasındaki ürünlerinizin CAD yazılımları ile mekanik bir tasarım haline getirilmesinde yardımcı oluyoruz. Ayrıca mevcut tasarımlarınızda iyileştirmeler yaparak, tasarım optimizasyon çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

ANALİZ

Ürünlerinizde en ideal tasarımların belirlenmesi, proseslerde ise sorunların tespiti ve iyileştirme çalışmaları için yapısal, termal ve akış analizleri gerçekleştiriyoruz. Tasarımlar üzerinde gerçeğe yakın analizler gerçekleştirerek sistem parametrelerinin sisteme etkisinin ve sistem kısıtlarının belirlenmesine olanak sağlıyoruz.

PROTOTİP & TEST

Analizler sonucunda belirlenen parametrelere uygun prototip üretimi ve standartların öngördüğü testlerin gerçekleştirilmesi için çözümler üretiyor, analizlerden elde edilen teorik bulgular ile prototip testlerinden elde edilen deneysel sonuçları karşılaştırarak yapılabilecek iyileştirmeleri beraber değerlendiriyoruz.  

Ar-Ge DANIŞMANLIK

Başarınız için yanınızdayız. Yenilikçi Ar-Ge proje fikirlerinize uygun TÜBİTAK ve KOSGEB gibi ulusal desteklerin yanında, Avrupa Birliği Horizon Europe gibi uluslararası hibe ve desteklere başvuru için Ar-Ge sistematiği oluşturuyor ve başarıyla uyguluyoruz.