Ar-Ge Projeleri

Projelerimiz

2021-2023 - KOSGEB AR-GE, ÜR-GE VE İNOVASYON DESTEK PROGRAMI (Dolaylı Evaporatif Soğutucu Geliştirme ve Prototip Üretimi)
2022-2024 - TÜBİTAK 1707 Sipariş Ar-Ge (Tak-Çalıştır Boyler)
2022-2024 - TÜBİTAK 1707 Sipariş Ar-Ge (Yeni Nesil Soğurucu Yüzeye Sahip Güneş Kollektörü)
2023-2024 - TÜBİTAK 1507 KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek (Güneş Enerji Destekli Atmosferik Su Üretimi)
2023-2024 - SynergistEIC Accelerator Programme: Driving GreenTech Growth
2024-2025 - TÜBİTAK 1507 KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek (Güneş enerjili soğutucu sistemi)

Güneş Enerjili Atmosferik Su Jeneratörü

Proje, atmosferik nemden su elde etmek için sürdürülebilir yöntemler kullanarak Güneş Enerjili Atmosferik Su Jeneratörü (G-ASJ) geliştirmeyi amaçlamaktadır. Güneş enerjisiyle çalışan bu sistem, tarımsal sulama için uygun maliyetli bir çözüm sunacak ve sürdürülebilir tarım uygulamalarını teşvik edecektir. Özellikle rekabet gücü ve ihracat potansiyeline odaklanan proje, çevresel etkiyi en aza indirirken küresel su kıtlığı sorunlarını ele almayı amaçlamaktadır.

Dolaylı Evaporatif Soğutucu Tasarım ve Test Edilmesi

Proje, geleneksel klima sistemlerine çevre dostu bir alternatif olarak evaporatif bir soğutucu sistemi geliştirmeyi amaçlamaktadır. Evler, veri merkezleri ve gıda endüstrisi gibi daha düşük soğutma ihtiyacı olan yerleri hedeflemektedir. Sistem, küresel ve ulusal enerji verimliliği politikalarıyla uyumlu olmayı ve çiğlenme noktası sıcaklıklarına yakın soğutma sağlamayı amaçlamaktadır.

SynergistEIC Hızlandırıcı Programı

SynergistEIC platformu, Avrupa'daki etki odaklı yeşil teknoloji girişimlerine daha rekabetçi hale gelmeleri ve EIC Hızlandırıcısı'nda başarılı olmaya hazırlanmaları için özel, spesifik ve uygulamalı destek sağlar.